лист до Чернігівського окружного адміністративного суду

.

Громадська організація “Асоціація ветеранів

 міністерства внутрішніх справ України

Чернігівська обласна ветеранська організація

 

 

14000, м. Чернігів, проспект Перемоги, 74 тел.(80462) 619-842, 619-808

 

20 червня 2018 року_№ 50/32                                                       

                                                                                              Голові Чернігівського  окружного

адміністративного суду

Скалозубу Ю.О.

М.Чернігів, вул. Кирпоноса, б.16

14000

 

Шановний  Юрію Олександровичу !

 

Чернігівська обласна ветеранська організація ГО”Асоціація ветеранів МВС України” це громадська організація, однією із статутних вимог якої є  соціальний захист пенсіонерів та ветеранів МВС України – мешканців Чернігівської області.

Ми, пенсіонери МВС Чернігівщини, щиро вдячні суддям районних судів та  суддям Чернігівського окружного адміністративному суду за  захист наших соціальних прав у вирішенні питань щодо перерахунку пенсій.

Однак, останнім часом зросла кількість звернень пенсіонерів області, які стурбовані  тим, що в області не виконуються рішення судів. Ці рішення зобов’язали   Головне управління пенсійного фонду в Чернігівській області   перерахувати та виплати пенсію за  2016 та 2017 роки.

Державною виконавчою службою вживаються передбачені законом заходи примусу для виконання  судових рішень, однак, реальних дій по виплаті заборгованості на цей час не має.

За нашими даними  Головним управління пенсійного фонду України в Чернігівській області не виконано більш ніж 1500 судових рішень по погашенню заборгованості у виплаті пенсії колишнім працівникам органів внутрішніх справ.

Виконання судових рішень є найвагомішим показником реального, належного захисту порушених прав, свобод та інтересів особи, що є невід’ємною складовою права на справедливий суд.

Питання виконання рішень суду про стягнення коштів всебічно  регулюється такими нормативно-правовими актами України, як:

– Конституція від 28.06.96;

– Кодекс адміністративного судочинства від 6.07.2005 №2747-IV;

– Бюджетний кодекс від 8.07.2010 №2456-VI;

– Закон «Про виконавче провадження» від 21.04.99 №606-XIV;

– Закон  «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 5.06.2012 №4901-VI;

– Постанова КМ «Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників» від 3.08.2011 №845;

– Постанова КМ «Про затвердження Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою» від 3.09.2014 №440.

29 травня 2018 року  по адміністративної справі № 825/1975/18   позов Головного управління Пенсійного фонду України  про визнання противоправною та скасування постанови про накладення штрафу прийняту головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби щодо  сплати  штрафу в сумі 5100 гривень  був задоволений повністю. Тотожні рішення почали приймати і районні суди м. Чернігова.

Головним чинником реалізації покладеного на адміністративні суди завдання та ефективного захисту є безумовне виконання судових рішень. Саме виконання судових рішень є складовою права на справедливий суд та однією із процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено ст.6 Конвенції “Про захист прав людини і основоположних свобод”.

Наша громадська організація дуже стурбована таким рішення суду про скасування штрафу, що дозволить Головному управлінню пенсійного фонду України в області і в подальшому не виконувати рішень судів  і просить роз’яснити позицію суду щодо такої постанови.

 

З повагою

Голова Ради                                                              І.В.Маляренко

Вподобайте запис
  • 11
    Shares

Залиште коментар

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися.


*