Із книги “Міліція Чернігівщини”

МІЛІЦІЯ ЧЕРНІГІВЩИНИ

ПРИ ВИКОНАННІ ЗАВДАНЬ ОСОБЛИВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

 

Виконання інтернаціонального обов’язку міліцією Чернігівщини

 

Починаючи з 1994 р. чернігівські міліціонери у складі миротворчих контингентів брали участь у заходах, спрямованих на дотримання законності та правопорядку у Македонії, Боснії – Герцеговині, Косові, Албанії. Першим з миротворчою місією до Македонії у 1995 р. був направлений В’ячеслав Васильович Фалько, в той час підполковник міліції, начальник штабу УМВС області. Потім забезпечували правопорядок у Балканських державах ще 22 працівники органів внутрішніх справ області. Серед них В.П.Лутченко (начальник відділу кадрів УМВС), Л.М.Мартиян (кінолог кінологічного центру), О.Л.Шерстюк (начальник ІОС УМВС), С.О.Колесник (заступник начальника Щорського РВ), А.Г.Бандоля (оперуповноважений карного розшуку Бахмацького РВ), С.В.Абдразакова (старший оперуповноважений УБОЗ УМВС), К.В.Фещенко (інспектор ІОС УМВС), В.Г.Браточкин (ст. слідчий УМВС області), М.А.Овручевський (ст. інспектор групи НЦБ Інтерполу УМВС) та інші. Особо хотілося б відмітити участь у миротворчих місіях старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого управління УМВС області С.В.Єфімчука. Розмовляючи іноземними мовами, маючи високий рівень професійної та фізичної підготовки протягом 1998-2007 років він брав участь у миротворчих місіях у Македонії, Боснії-Герцеговині, Косові – 6 разів і двічі – в Албанії. Крім цього в органах внутрішніх справ області проходили службу 150 співробітників, які брали участь у бойових діях у Афганістані. Серед них 131 – вже залишили службу в міліції, знаходяться на пенсії, а 19 – продовжують працювати і в теперішній час.

Більшість з них під час бойових дій в Афганістані проходили службу у лавах Радянської армії. Тільки 8 із них були направлені в Афганістан, перебуваючи на службі в органах внутрішніх справ. Вони пройшли спеціальну підготовку і були зобов’язані надати допомогу властям Афганістану в організації діяльності правоохоронних органів, аналогів наших міліції та ВІТУ.

Це були О.В.Толстухін, О.І.Белік, П.П.Пекур, В.Ф.Панченко, О.І.Камков, О.І.Карабан, Ю.М.Чуб, М.П.Булденко. Більшість з учасників афганських подій нагороджені державними нагородами колишнього СРСР. Ми друкуємо спогади окремих учасників.

Вподобайте запис

Залиште коментар

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися.


*