Звернення Міністру юстиції України Д.Малюська

.

Громадська організація “Асоціація ветеранів

 міністерства внутрішніх справ України

Чернігівська обласна ветеранська організація

 

 

14000, м. Чернігів, проспект Перемоги, 74 тел.(80462) 619-842, 619-808

veteran_mvs_chernigiv@ukr.net

 

6 вересень 2018 року_№ 50/25                                                                                    

 

Міністру юстиції України

Д.Малюська

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2,

Кабінет Міністрів України

 

Шановний  пане  міністре!

 

Чернігівська обласна ветеранська організація ГО “Асоціація ветеранів МВС України” вимагає терміново втрутитись у вирішення гострого питання, яке виникло в  області зі станом виконання судових рішень щодо перерахунку пенсій пенсіонерам МВС України. Рішення судів «іменем України» не  діє.

 

Протягом 2017-2019 років близько 2500 пенсіонерів органів внутрішніх справ області  звернулись з адміністративними позовами до районних судів та Чернігівського окружного адміністративного суду з приводу бездіяльності Головного управління пенсійного фонду по Чернігівській області.

 

Предметом звернень до суду  є відмова пенсійного фонду у проведенні перерахунку пенсії у 2016-2017 роках та масові порушення при її перерахунку після прийняття постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року (перерахунок пенсій  з неповного грошового забезпечення та без врахування вислуги років).

 

Рішення  судів,  набрали законної сили.

 

Однак, на  сьогодні  виконано тільки близько 500 судових рішень.  Решта рішень суду щодо погашення заборгованості  не виконується.

 

Ігноруючи, рішення судів, пенсійний Фонд відмовляє у виплаті заборгованості по недоотриманих у 2016-2017 роках пенсіях, та намагається це зробити протягом 2019-2021 років ( відповідно до вимог постанови КМУ№103), що є грубим порушенням вимог частини 5 статті 378 КАС України (відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови), мотивуючи  це рішення недостатнім фінансуванням. А Постанова КМУ № 649 від 22.08.2018 року «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням судів» фактично призупинила дію Кодексу про адміністративне судочинство України.

 

Європейський суд з прав людини та Конституційний суд України у своїх рішеннях неодноразово вказували, що невиконання рішень суду не оправдується відсутністю фінансування і  не може бути причиною не виконання рішень судів.

 

Державна виконавча служба Чернігівській області веде себе пасивно, не вимагає безумовного та своєчасного виконання судових рішень.  Сьогодні вже почалися судові позови до виконавчої служби за бездіяльність  та нездатність виконувати свою роботу по виконанні судових рішень.

 

Не виконання рішень суду вказує на неспроможність держави  захистити права   громадян відповідно до Конституції України.

 

Програма політичної  партії «Слуга народу»  передбачає, що ключової її ціллю є досягнення  середньоєвропейського рівня доходів  та якості  життя українців. Сьогодні потребує захисту найменш захищена категорія населення – пенсіонери.

Сподіваємося, що зазначені  питання:

  • погашення заборгованості по пенсіях за судовими рішеннями в стислі терміни;
  • вжиття заходів Державною виконавчою службою щодо посадових осіб Пенсійного фонду

будуть Вами вирішені у правовому полі.

 

Пане міністре !

Ми хочемо бути впевненими , що Ви будете ініціаторами рішення уряду, які б поклали край ганебній практиці не виконання рішення суду. Щоб на міжнародному рівні наша Держава не вважалась «банановою республікою», де закон не дії.

 

 

З повагою,

Голова Ради                                                                        І.В.Маляренко

Вподобайте запис

Залиште коментар

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися.


*