Зверненння Міністру соціальної політики України Ю.Соколовській

Громадська    організація       “Асоціація       ветеранів

Міністерства    внутрішніх    справ     України”

Чернігівська обласна ветеранська організація

 

14000, м. Чернігів, проспект Перемоги, 74 тел.(80462) 619-842, 619-808 veteran_mvs_chernigiv@ukr.net

 

06 вересня 2019 року_№ 50/ 24

Міністру соціальної політики України

Ю.Соколовській

 

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2,

Кабінет Міністрів України

 

Шановна пані міністре!

 

Ми, пенсіонери Збройних сил України,  МВС України, інших силових відомств Чернігівщини доводимо до Вашого відому факти чисельного порушення норм Конституції та пенсійного законодавства, якими під приводом покращення пенсійного забезпечення, уряд В.Гройсмана та особисто бувший міністр соціальної політики А.Рева, довів нас до злидарського стану.

Пенсіонери – силовики, своє життя віддали захисту Батьківщини, охороні спокою її громадян, боротьбі зі злочинністю. Це учасники бойових дій, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, інваліди при виконанні службових обов’язків. Держава гарантувала нам забезпечену старість, однак на сьогодні ми зіштовхнулися  з цинічним ставлення  державних посадовців до нас.

23 грудня 2015 року Верховна Рада України прийняло Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їхніх сімей ( №900- У111), яким було передбачено перерахунок пенсій  пенсіонерам МВС  відповідно до грошового утримання поліцейських.

З різних причин уряд України та пенсійний фонд України  відмовляли колишнім правоохоронцям протягом двох років у перерахунку пенсій.

Тільки чисельні рішення судів усіх інстанції, які зобов’язали посадових осіб  видати необхідні документи та  провести перерахунок пенсій, змусили  Кабінет міністрів  21 лютого 2018 року прийняти постанову  №103 щодо перерахунку пенсій  усім категоріям військових.

Пенсії були перераховані, однак з чисельними порушеннями Закону України про пенсійне законодавство.

Так:

– для перерахунку пенсій не були враховані  всі  види грошового утримання, що  на третину зменшило розмір пенсії;

–  виплата перерахованої пенсії у повному обсязі розтягнуто більш ніж на три роки до липня 2021 року ( без врахування інфляції);

– не визначений порядок виплати недоотриманої пенсії померлим у 2016-2017 роках пенсіонерам .

І все це відбувалось на фоні різкого обвалу гривні, коли її курс до американського долара зменшився з 9,5 гривни до 29 гривень

Одночасно посадові особи Пенсійного фонду, не зважаючи на вимоги прикінцевих положень Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (№1166-У11 від 27 березня 2014 року), необґрунтовано обмежили розмір раніше призначених пенсій  в 70% грошового забезпечення, таким чином, не була врахована фактична вислуга років служби.

Ці зазначені порушення законодавства у постанові КМУ № 103 та дії посадовців Пенсійного фонду України визнані не чинними та противоправними  рішеннями вищих судових  інстанцій, у т.ч. за категорією «зразкова справа» (судові справи №№ 240/5401/18, 826/3858/18)

 З 2014 року з незрозумілих підстав не проводиться індексація військових пенсій.

Крім того, 22 серпня 2018 року  Кабмін прийняв ганебну постанову №649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішення судів», якою виплати заборгованості за рішенням судів перенесені на невизначений термін. Тисячі пенсіонерів, які  отримали  позитивні рішення суду, не в змозі отримати недоотримані пенсії. І враховуючи похилий вік, багато з них не дочекаються виплат. Одночасно, хотілось зазначити, що сама постанова  суперечить частині 5 ст.378 КАС України (відстрочення або розстрочення виконання судових рішень не може перевищувати одного року з дня ухвалення  судом рішення)

Такою «турботою» державних чиновників, більшість пенсіонерів  силових структур знаходяться на грані виживання.

Звернутися до Вас з таким листом змусили не тільки викладені факти, а також і те, що військові, працівники поліції та інші силовики, які сьогодні  захищають нашу Батьківщину в зоні ООС, ведуть боротьбу зі злочинністю, на нашому негативному досвіді, не мають впевненості у  соціальному захисті з боку держави.  Престиж служби в Збройних силах та  силових структурах  стрімко падає.

 

ВИМАГАЄМО  припинити знущатися   з пенсіонерів силових структур і негайно:

 

1.Внесити зміни до  постанови КМУ № 103 від 21.02.2019 року  відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та  рішення апеляційного суду  про не чинність її пунктів.

2.Відмінити Постанову КМУ № 649 від 22.08.2018 року «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішення судів», як таку що суперечить  Конституції України та КАС України, і забезпечити негайну виплату недоотриманої пенсії

3.Провести аудит Пенсійного фонду України стосовно використання бюджетних коштів , у т.ч.  в зв’язку:

– при необґрунтованому зменшенню розміру пенсій до 70% грошового утримання, пенсіонерам, які вийшли на пенсію до 2014 року;

– щодо не проведення індексації військових пенсій у зв’язку з інфляцією.

  1. Передбачити в Державному бюджеті України на 2020 рік кошти на перерахунок пенсії та погашення заборгованості.

 

За дорученням Координаційної ради  ветеранських організацій сектору безпеки і оборони України Чернігівщини (27 ветеранських організацій), які об’єднали більше 19  тисяч пенсіонерів

 

Голова Чернігівської обласної ветеранської організації

ГО  «Асоціація ветеранів МВС України»

                                                                                                          І.Маляренко

 

Вподобайте запис

Залиште коментар

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися.


*