Наші пропозиції до законопроекту №2141

Громадська організація “Асоціація ветеранів

 міністерства внутрішніх справ України

Чернігівська обласна ветеранська організація

 

 

14000, м. Чернігів, проспект Перемоги, 74 тел.(80462) 619-842, 619-808

 

24 вересня  2018 року_№ 50/30

Голові Ради ГО  “Асоціації

ветеранів МВС України”

                                                                           Корнійчуку В.М.

 

Шановний Володимире Михайловичу !

 

         Активом Чернігівської  обласної ветеранської організації вивчений законопроект № 2141 « Про внесення змін до Закону України «про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Запропонована  редакція  частини четвертої статті  63  Закону не забезпечить перерахунок пенсій колишним працівникам міліції.  На наш погляд ця частина повинна мати наступну редакцію:

 

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку та виплаті в повному розмірі в зв’язку з підвищенням розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням (встановленням) для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, визначених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому у статтях 63-1 і 63-2 цього Закону та у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. Крім того, щорічно перераховуються усі пенсії, призначені за цим Законом, з урахуванням установленого на 1 січня поточного року рівня грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Розмір перерахованої пенсії у відсотковому співвідношенні до  грошового забезпечення, повинен відповідати розміру, що був встановлений на момент перерахунку.

 

Така текстовка статті Закону відновіть справедливість та усуне диспропорцію  у перерахування наших пенсій, а саме:

  • забезпечить виконання постанови Кабміну України № 704 від 30.08.2017, яка встановлює збільшення грошового забезпечення військових від зміни прожиткового рівня, та, таким чином, потягне за собою зростання  розміру пенсій;
  • забезпечить перерахунок пенсій колишним працівникам міліції з урахуванням підвищення додаткових видів грошового забезпечення, які фактично отримують діючі працівники поліції.

 

Також, вважаємо необхідним доповнити частину 5 статті 63-1 «Порядок перерахунку пенсій» наступним абзацом :

«… Довідки видаються на осіб, які звільнені зі служби:

в  міліції –   Міністерством внутрішніх справ ( або за дорученням останнього – Національною поліцією України)…» Обов’язковість цього  доповнення викликана тем, що на сьогодні міліція ліквідована і МВС України, Національна поліція не є її правонаступниками.

 

Крім цього, вважаємо що частина 4 статті 63-1 «Порядок перерахунку пенсій» має  технічну помилку

Так, «На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою, затвердженою Пенсійним фондом України та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком».  По смислу статті слово «цим»  необхідно замінити  «іншим».

 

 

         З повагою,

Голова Ради ветеранів

                                                                                              І.В.Маляренко

 

 

ПРОСИМО ОТГОВОРИТИ АКТИВОМ ВЕТЕРАНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА НАДАТИ ПРОПОЗИЦІЇ НА НАШУ ЕЛЕКТРОНУ АДРЕСУ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вподобайте запис

Залиште коментар

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися.


*