Звернення президенту України В.Зеленському від ГО”Асоціація ветеранів МВС України”

               

ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ

 

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

 

 

 

      12   вересня  2019 року  № 18

 

Про відновлення справедливого пенсійного

забезпечення  осіб, звільнених з військової

 служби,  та деяких інших осіб

 

Вельмишановний  пане ПРЕЗИДЕНТЕ !

 

Надсилаю Вам Звернення  ветеранів та пенсіонерів, учасників бойових дій, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС,  інвалідів  Міністерства внутрішніх справ України.

Нас обурювало і обурює зневажливе ставлення попередньої влади до дотримання законодавчих актів України щодо забезпечення прав, свобод та соціальних гарантій громадян України, в тому числі ветеранів та пенсіонерів МВС України.

З обранням Вас Президентом України в нас з’явилася надія на те, що буде покладено край антинародним діям попередньої влади і життя в державі ввійде в цивілізоване, європейське правове поле і будуть відновлені наші права і свободи, соціальні гарантії відповідно до Конституції України.

 

Додаток:  Звернення  ветеранів та пенсіонерів, учасників бойових дій, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС,  інвалідів  Міністерства внутрішніх справ України до  Президента України  на 3 аркушах.

 

З великою повагою

 

     за дорученням ветеранів та пенсіонерів Голова

Ради Громадської організації  «Асоціація ветеранів

 Міністерства внутрішніх справ   України», учасник

бойових  дій, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС,

генерал-лейтенант міліції у відставці                         

                                                                               

                                                                                      Володимир КОРНІЙЧУК

ДОДАТОК

ЗВЕРНЕННЯ

ветеранів та пенсіонерів, учасників бойових дій, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС,  інвалідів  Міністерства внутрішніх справ України до  Президента України 

 

Ми ветерани та пенсіонери більше як двохсот-тисячної Громадської організації «Асоціація ветеранів Міністерства внутрішніх справ України»  офіційно та публічно підтримали Вас у ході виборів на посаду Президента України та кандидатів Вашої політичної сили до складу Верховної Ради України.

Нас спонукало звернутися до Вас як гаранта додержання Конституції України, прав та свобод людини і громадянина те, що в результаті безвідповідальної та антисоціальної  політики попередньої влади, яка приймала Закони  та постанови  з порушеннями Конституції України, які звузили наші права, свободи, соціальні гарантії, що передбачені  ст. 22 Конституції України, та ст. 58 Конституції України в частині дії нормативно-правових актів у часі. У результаті розмір пенсій  було зменшено з 90% до 80%, а потім до 70%, скасовані  щомісячні додаткові види  грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в  розмірах,  установлених  законодавством  на  день  призначення цих пенсій.

Вирішення питання перерахунку раніше призначених пенсій перейшло до повноважень Кабінету Міністрів України, який у ручному режимі почав регулювати це питання, що призвело до масових протестів  пенсіонерів, які стали шукати справедливість у судах та проводити  акції.

 

Пропонуємо :

 

  1. Сприяти відновленню наших прав, свобод, соціальних гарантій, що передбачені Конституцією України. Унести до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 29, ст. 399 із наступними змінами) такі зміни: у частині другій статті 13 цифру “70” замінити цифрою “90”,  частину четверту статті 63 викласти в такій редакції:

“Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, установленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.”.

Відновлення норм статей 13 та 63 Закону № 2262 забезпечить законодавче врегулювання гарантій гідної державної підтримки згаданої особливої категорії громадян та захист їх соціальних прав з дотриманням принципу рівності та єдиного підходу до визначення видів грошового забезпечення, які враховуються як при призначенні пенсій, так і при перерахунку раніше призначених пенсій особам, звільненим у різні часи з військової служби, та деяких інших осіб, у тому числі і для тих, які в майбутньому будуть звільнятися;

на законодавчому рівні усунути існуючі розбіжності і дискримінацію в грошовому та пенсійному забезпеченні військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань та  Національної поліції;

ужити заходів щодо виконання державними посадовцями, зокрема й Пенсійним фондом України, які опікуються пенсіонерами сектору безпеки і оборони України, виконувати вимоги Конституції та законів України, у тому числі щодо виконання судових рішень. У зв’язку з порушенням Пенсійним фондом України законодавства України щодо перерахунку пенсій військовослужбовцям та деяким іншим особам біля 8 тисяч пенсіонерів правоохоронних органів звернулися з позивними заявами до судів, які прийняли рішення на користь позивачів, але ці судові рішення не виконуються  державними посадовцями та Пенсійним фондом України;

забезпечити відновлення конституційних прав, державних гарантій соціальних пільг колишнім працівникам органів внутрішніх справ (міліції) та членам їх сімей, які були встановлені Законом України «Про міліцію», але скасовані, за ініціативою Кабінету Міністрів України та Верховною Радою України, при прийнятті Закону України «Про Національну поліцію»;

при прийнятті бюджету України на 2020 рік передбачити кошти на виплату перерахованих пенсій та погашення заборгованості Пенсійним фондом України за рішеннями судів.

  1. Ветеранів органів внутрішніх справ турбує те, що в прийнятому Законі України «Про Національну поліцію» відсутнє положення про те, що Національна поліція є правонаступником міліції.

Підставою для правонаступництва є те, що  Національна поліція створена не на голому місці. Її становлення відбувається на основі   матеріальнотехнічної  бази міліції, це: приміщення із земельними ділянками, на які є акти на право постійного користування земельними ділянками та свідоцтва про право власності на нерухоме майно, техніка, озброєння, засоби зв’язку, навчальні заклади, лікувальні установи та інше… Сьогодні в складі поліції проходить службу більша частина  колишніх працівників міліції.

Крім того, на Національну поліцію покладені ті ж самі завдання, які виконувала  міліція. Тобто, фактично Національна поліція стала правонаступником міліції, але в Законі України «Про Національну поліцію» це не визначено.

Усе це негативно впливає на вирішення деяких соціальних питань ветеранів, не дає змоги активно використовувати потенціал ветеранів щодо участі в підборі, вихованні, навчанні працівників поліції, передачі їм свого досвіду боротьби зі злочинністю і взагалі є образливим для сотень тисяч ветеранів та пенсіонерів, які кращі роки свого життя віддали боротьбі зі злочинністю, які зробили значний внесок у забезпечення створення і розбудови незалежної України. При цьому слід зазначити, що тільки за роки незалежності України 1160 працівників міліції загинуло, 9954 отримали поранення.

У Законі  України «Про Національну гвардію України» визначено про те, що вона є правонаступником внутрішніх військ МВС України.

Кабінет Міністрів України своєю постановою №1139 від 25.12.2015 визначив для частини міліції – Державна служби охорони  є правонаступником  Департаменту Державної служби охорони міліції.

Усе це говорить про різні, вибіркові, незрозумілі  підходи попередньої влади до визначення правонаступництва і дає нам підстави звернутися до  Вас  з проханням  сприяти прийняттю  Верховною Радою України доповнення до  Закону України «Про Національну поліцію»  положенням про те, що Національна поліція є правонаступником міліції.

З цього питання ми зверталися ( звернення були підписані 26 500 ветеранів та пенсіонерів) до всіх гілок попередньої влади, але отримали необґрунтовані, формальні відписки.

 

З великою  повагою

 

     за дорученням ветеранів та пенсіонерів Голова

Ради Громадської організації  «Асоціація ветеранів

Міністерства внутрішніх справ   України», учасник

бойових  дій, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС,

генерал-лейтенант міліції у відставці                         

                                                                                                                                                                       

 

Володимир КОРНІЙЧУК

 

 

Вподобайте запис

2 Kоментарі

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися.


*