Лист до КМУ

Прем’єр – Міністру України
Д. Шмигалю

М.Київ, вул. Грушевського,12/2
01008

Шановний пане Денисе!

До Вас звертаються захисники України та службовці Державних структур, які знаходяться в запасі (резерві), відставці і мають право на пенсійне забезпечення. Справа стосується поваги до людей, які прийняли присягу на вірність українському народу та прослужили не менше 15-20 років у лавах ЗСУ та інших силових відомств, певна частина брала участь в бойових діях, на виконання яких відправляв Уряд України (у тому числі в нинішній російсько-українській війні). Багато наших колег на сьогодні займаються національно-патріотичним вихованням молоді, поважають традиції українського війська та сподіваються на гідне ставлення до себе .
Звертаємося до Вас від імені 20 тисяч пенсіонерів та ветеранів силового блоку Чернігівської області (Збройні сили України, Міністерство внутрішніх справ, Служба безпеки України, прикордонні війська, Національна гвардія, Державна служба з надзвичайних ситуацій, розвідка, пенітенціарна служба, податкова міліція та інші силові відомства).
21 лютого 2018 року Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова № 103 «Про перерахунок пенсії особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим особам». Перерахунок пенсій Пенсійним фондом України проводиться з січня 2018 по червень 2021 року.
У наслідок грубого порушення Кабінетом Міністрів України вимог Конституції України та Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» за цією постановою було недоплачено пенсії більше 551 тисячі пенсіонерів з ЗСУ та силових структур України. Кожна сім’я військового чи силовика не доотримала в сімейний бюджет значні кошти.
У цій постанові чиновниками Кабміну:
– не враховані додаткові види грошового забезпечення у довідках для перерахунку пенсій, у результаті чого розміри пенсій зменшилися майже на третину;
– виплата нарахованої суми підвищення пенсії проведена в три етапи: у 2018 році тільки 50% підвищення, у 2019 році 75% підвищення. Повернення недоплачених коштів не передбачено.
– пенсіонерам – ветеранам, які прослужили понад 25 років, не доплатили 20% до пенсій, не врахувавши повну вислугу років.

У 2019 році рішеннями Верховного Суду постанова КМУ № 103 від 21.02.2018 року визнана незаконною та не чинною (справи №№ 826/12704/18/, 826/3858/18). Таким чином, втратили законну силу довідки про грошове забезпечення, на підставі яких відбувся перерахунок пенсії у 2018 році.

Щоб поновити свої порушені права тисячі пенсіонерів силового блоку були вимушені звернутися до судів.
До цього часу Уряд України не прийняв нової постанови замість постанови № 103, щоб пенсійне забезпечення військових повернути в правове поле. Крім цього, Уряд не планує погашати борги перед військовими пенсіонерами за рішеннями судів, оскільки в Законі про бюджет на 2021 рік не передбачені необхідні кошти.
За фактом КМУ відмовляється виконувати рішення судів та не виконувати свої функції щодо соціального захисту різних груп населення. Крім цього, практика невиконання рішень судів «Іменем України» засуджена Європейським судом з прав людини.
У червні поточного року закінчиться виплата боргу пенсіонерам МВС по недоотриманих у 2016-2017 пенсіях. У липні пенсіонери, колишні працівники міліції (близько 200 тисяч осіб), отримають пенсію на 1000-1500 гривень менше.
Вказані факти викликають обурення пенсіонерів та створюють додаткову напругу в суспільстві.

Враховуючи викладене, Координаційна Рада громадських організацій силових структур Чернігівської області звертається до Вас з проханням:

1. Невідкладно прийняти нову постанову щодо перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про перерахунок пенсій особам звільненим з військової служби, та деяким іншим особам» замість ПКМ №.103 від 21.02.2018 року, яка визнана судом протизаконною та такою, що втратила чинність;

2. Виділити кошти на погашення боргу по судових рішеннях для Пенсійного фонду України та Державної казначейської служби.

Чернігівська координаційна Рада громадських організацій силового блоку залишає за собою право звернутися до інших громадських об’єднань для підтримки викладених вимог.

З ПОВАГОЮ
СЛАВА УКРАЇНІ!!!
Голова Координаційної Ради
громадських організацій
силових відомств Чернігівській області
В.В.Мекшун

М.т. 0504400340

Адреса для відповіді : 14000 м. Чернігів, вул. Шевченко,5
Чернігівська обласна ветеранська організація ветеранів України

Вподобайте запис

Залиште коментар

Залишити коментар

Ваш email не буде публікуватися.


*